Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace | Beru na vědomí

Diskuze

Jak vytvořit dobrou fotku

Na tomto serveru je spousta ošklivých fotek krásných lidí a je to škoda. Proto zakládám toto vlákno, kde se podělím o pár tipů a rád zodpovím případné otázky.

3) Foťte se v polostínu a nejlépe venku a bez blesku. Fotky v jasném slunci bývají přesvětlené nebo tvrdé a plné nehezkých stínů. Fotky ve stínu bývají vyblité . Ideální doba je po východu slunce nebo před západem slunce, dobrá je mírná oblačnost nebo fotka pod stromem, kde sluneční svit rozptyluje listí.
4) Udělejte víc fotek, aspoň deset, a z nich vyberte tu nejlepší.
5) Pokud máte někoho, kdo vás vyfotí, je takový portrét obvykle lepší než selfíčko.
6) Stáhněte si nějaký program na úpravu fotek a naučte se jednoduché automatické úpravy. Třeba Rychlé úpravy (Quick fix) v Zoner Photo Studiu, nebo Automatické úrovně tamtéž i v jiných programech. Pokud se tím nechcete zabývat a jste na Facebooku, nahrajte fotku na FB - ten vám nabídne automaticky možnost vylepšení. Fotku pak stáhněte z FB zpět do počítače a použijte.
Před chvílí jsem si jen tak ze zvědavosti spustil hodnocení portrétů a pár minut známkoval. Nevím jak ostatní, ale moje deformace mi neumožnila jinak, než známkovat podle kvality fotek a ne podle atraktivnosti vzhledu A napadlo mě pár jednoduchých tipů, jak docílit sice ne profesionálního, ale rozhodně pěkného (auto)portrétu:
1) Hlídejte si pozadí. Tedy pozadí fotografie pochopitelně. Sebelepší fotku spolehlivě pokazíte tím, když budete mít za sebou cokoli rušivého - auta, domácí nepořádek, nesouvisející lidi... Ideální je neutrální pozadí - bílá stěna, zeleň atp. Rozhodně se vyvarujte toho, aby vám na fotce z hlavy trčelo něco za vámi. Nevypadá to hezky.
2) Hlídejte si ostrost fotky. Neostrá fotka, tedy pokud to není nějaký speciální umělecký záměr, není to pravé ořechové. Věřím, že ostré selfíčko už zvládnou i současné průměrné mobily.

Zavřít